Jednym z ważnych wyborów przy wymianie drzwi zewnętrznych jest materiał konstrukcyjny. Każdy z najpopularniejszych typów konstrukcji – UPVC, metalowe lub z twardego drewna – ma swoje mocne strony, a to, co jest odpowiednie dla jednego budynku, może nie być odpowiednie dla innego.

Twoja decyzja o tym, które drzwi wybrać, będzie prawdopodobnie wiązać się z kombinacją:

  • Koszt
  • Łatwość obsługi technicznej
  • Właściwości izolacyjne
  • Trwałość
  • Estetyka
  • Wartość dodana do nieruchomości

Wielu właścicieli domów zwróciło się w kierunku technologii UPVC, ponieważ sprawdza się ona w większości tych kategorii; jest stosunkowo niedroga, łatwa w utrzymaniu, może być docieplona i trwała. Poświęcenie to zazwyczaj estetyka – technologia UPVC rozwinęła się od czasu jej pierwszego wprowadzenia i jest teraz w stanie ściślej odwzorowywać tradycyjne materiały budowlane, takie jak włókno drewna w drzwiach z twardego drewna, ale z faktu, że drzwi lub okna wykonane są z plastiku, nie wynika jasno.

Powody wyboru UPVC są uzasadnione, ale coraz więcej osób inwestuje w drzwi zewnętrzne drewniane z naturalnego drewna jako centralny punkt swoich domów. Wygląd i różnorodność drzwi z twardego drewna nie ma sobie równych w żadnym innym materiale – drewno jest prawdopodobnie najbardziej elastycznym materiałem budowlanym dostępnym na rynku – a gama możliwych wzorów znacznie wykracza poza alternatywy z metalu lub UPVC.

Estetyka

Asortyment drewna liściastego w różnych kolorach i z unikalnymi efektami kolorystycznymi, często w połączeniu z panelami szklanymi lub metaloplastyką, jest z punktu widzenia wzornictwa ogromnym plusem. Nic nie przyciąga wzrok odwiedzających jak drzwi z litego drewna wykonane przez wykwalifikowanego rzemieślnika. drzwi drewniane zewnętrzne mogą być łatwo zmieniane i kształtowane, często można je dopasować do własnych potrzeb, bez konieczności specjalnego zamawiania ich w fabryce.

Mimo, że drzwi drewniane zewnętrzne mają wiele zalet, zazwyczaj decydujące znaczenie ma ich wygląd – podobnie jak posiadłości z epoki mają autentyczność i romantyzm, których nie da się odpowiednio odwzorować niczym innym.

Uczucie

Większość ludzi zgadza się, że drzwi z litego drewna również mają lepsze właściwości użytkowe niż jakiekolwiek ich odpowiedniki. Ciężar i solidność drzwi daje poczucie jakości i bezpieczeństwa (niewielu włamywaczy lubi wchodzić przez drzwi z litego drewna liściastego), a ciepło i tekstura drewna są bardziej przyjemne w dotyku niż plastikowe lub metalowe ich odpowiedniki.

Przez całe życie drzwi te rzeczy są ważne, jak przyjemność posiadania luksusowych przedmiotów.

Koszt

Chociaż pod względem jakości drzwi zewnętrzne drewniane z drewna twardego znajdują się na luksusowym końcu rynku, ich koszt może być bardzo rozsądny – nawet porównywalny z drzwiami z tworzywa sztucznego UPVC. W ciągu całego okresu użytkowania produktu można zmienić drzwi zewnętrzne drewniane tylko raz lub dwa razy, kupując jakość; w tym czasie ewentualny koszt dodatkowych inwestycji w drewno w porównaniu z materiałami sztucznymi staje się znikomy.

Izolacja

Dzięki swojemu składowi drewno jest naturalnie dobrym izolatorem i bardzo skutecznym w utrzymywaniu zimna na zewnątrz. Oprócz utrzymywania temperatury drewno zapewnia również doskonałą izolację akustyczną, blokując przedostawanie się do domu dużej ilości niepożądanego hałasu – jest to bardzo ważne, jeśli nie chcesz być obudzony przez sąsiadów, którzy wracają w nocy.

Konserwacja i trwałość

drzwi zewnętrzne drewniane z drewna twardego dobrej jakości wymagają minimalnej konserwacji, a przy ich starannym montażu i konserwacji można oczekiwać, że będą one służyć przez 25 lat lub dłużej. Drzwi z tworzywa sztucznego UPVC, które są mocowane ze względu na swoją trwałość, oferują podobną żywotność – podczas gdy drzwi z tworzywa sztucznego nie pękają, nie zużywają się, nie niszczą, nie ulegają degradacji uszczelnienia.

Drzwi drewniane zewnętrzne – http://www.art-tom.pl/ również mogą być naprawiane; drewno jest łatwe w obróbce i w przypadku uszkodzenia części drzwi istnieje duże prawdopodobieństwo, że stolarz będzie w stanie naprawić lub wymienić uszkodzony obszar.

Przyjazny dla środowiska

Drewno jest produktem naturalnym, a drzwi wykonane z drewna pochodzącego z lasów, w których przestrzega się zasad zrównoważonego rozwoju, są rozsądnym wyborem z punktu widzenia ochrony środowiska. Jeśli mieszkasz w obszarze ochrony przyrody lub w zabytkowym budynku może się okazać, że planiści nalegają na właścicieli domów na stosowanie tradycyjnych drzwi drewnianych zewnętrznych i okien podczas remontu.

Wartości nieruchomości


Inwestowanie w drzwi z litego drewna do domu może zwiększyć wartość nieruchomości poprzez zwiększenie jej atrakcyjności i nadanie jej bardziej luksusowej estetyki niż w przypadku domów z drzwiami i oknami z PCV. Naszym zdaniem ze współczesnymi drzwiami z drewna twardego o oszałamiającym, nowoczesnym wzornictwie nie da się porównać niczego innego, a poczucie jakości, gdy potencjalny nabywca odczuje solidność drzwi drewnianych zewnętrznych podczas wchodzenia do domu, będzie miało pozytywny wpływ na jego samopoczucie w stosunku do reszty domu.