Rola drzwi wewnętrznych i zewnętrznych w oszczędzaniu ciepła i energii.

Zima już tuż tuż. Największym wyzwaniem dla wielu właścicieli domów w czasie, gdy przychodzą chłodniejsze wieczory, jest utrzymanie ciepłego i energooszczędnego domu. Koszty ogrzewania i elektryczności rosną dla wielu od września / października do kwietnia / maja, więc zawsze warto znaleźć sposób na utrzymanie tych kosztów na niskim poziomie. Patrząc na strukturę domu, ciepło ucieka na wiele sposobów, a te główne przez drzwi, okna i sufit. Dodatkowa izolacja często pomaga zapobiegać ucieczce ciepła przez sufit, a podwójne szyby i nawet potrójne szyby zapobiegają utracie ciepła przez okna. Rola drzwi w zapobieganiu stratom ciepła i energii jest tak samo ważna jak inne czynniki.

W jaki sposób drzwi zewnętrzne mogą pomóc w utrzymaniu ciepła i oszczędzaniu energii?

Być może najważniejszym czynnikiem oszczędzającym ciepło i energię w domu są drzwi zewnętrzne. Nie powinno to jednak dziwić, ponieważ drzwi zewnętrzne zapobiegają wydostawaniu się ciepła z domu, podczas gdy drzwi wewnętrzne mają wpływ na to, jak ciepło przemieszcza się po domu i ucieka z jednego pomieszczenia do drugiego.

W jaki sposób drzwi wewnętrzne mogą pomóc w utrzymaniu ciepła w pomieszczeniu?

Drzwi wewnętrzne odgrywają ważną rolę w utrzymaniu ciepła w domu, ale na wiele sposobów. Pozostawienie otwartych drzwi wewnętrznych może czasami pomóc w rozprowadzeniu ciepła w całym domu. Pomyśl o okazjach, gdy jesteś w pomieszczeniach, które się nagrzewają – w kuchni podczas gotowania, w salonie z zapalonym ogniem/piecem lub podczas kąpieli pod prysznicem lub w wannie. Pozostawienie otwartych drzwi w tych przypadkach pozwala na przepływ ciepła w całym domu z jednego pomieszczenia do drugiego, rozprzestrzeniając ciepło w całym domu. Może to być bardzo przydatne w mniejszych, dobrze ocieplonych domach i być doskonałym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za ogrzewanie. Materiał, z którego wykonano drzwi wewnętrzne, może również odegrać dużą rolę w utrzymaniu ciepła w niektórych pomieszczeniach domu. Twój salon i sypialnia to dwa pokoje, w których prawdopodobnie spędzisz dużo czasu, więc dobra jakość grubych drzwi tutaj pomoże. Zwłaszcza zaprojektowane drzwi przeciwpożarowych może być doskonałym sposobem na izolację pomieszczenia i utrzymanie ciepła w czasie mroźnych zimowych wieczorów.

Drzwi przeciwwiatrowe.


Niezależnie od tego, jak mocno się starasz, czasami ciepło może uciec przez szczeliny w drzwiach lub szczeliny między drzwiami a podłogą. Oto tylko kilka sposobów, aby temu zapobiec:
1. Otwór klucza – dopasuj specjalnie wykonaną pokrywę otworu klucza, która upuszcza płytę na otwór klucza, zapobiegając utracie ciepła.

2. Skrzynka na listy – użyj klapki na listy na drzwiach lub aby nie dopuścić do utraty ciepła przez drzwi zewnętrzne, zamontuj solidne drzwi i umieść skrzynkę na listy oddzielnie na ścianie obok drzwi lub przy wejściu do domu.

3. Szczelina u dołu drzwi – najlepszym sposobem zapobiegania ucieczce ciepła pod drzwiami jest zastosowanie szczotki lub uchylnej klapy uszczelniającej.

To tylko niektóre ze sposobów, jak zarówno drzwi wewnętrzne, jak i zewnętrzne mogą pomóc w oszczędzaniu pieniędzy i energii w nadchodzących miesiącach.